Şartlar & Koşullar

Kullanım Koşulları
Artstil Reklam Satış Pazarlama Tic. Ltd. Şti. (bundan sonra “Artstil Reklam Satış Pazarlama” olarak anılacaktır), müşterilere (bundan sonra “Müşteri” olarak da anılacaktır) kuryeleri (bundan sonra "Kurye" olarak anılacaktır) aracılığıyla perakende ürün satan bir teknoloji platformudur (bundan sonra “Uygulama” olarak da anılacaktır). Artstil Reklam Satış Pazarlama ve Müşteri, birlikte “Taraflar” olarak da anılacaktır.
1. BAŞVURU VE ÜYELİK
1.1 Müşteri, Uygulama’yı indirip, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup GSM numarasını onayladıktan sonra şifresini girerek, işbu Koşullar dâhilinde Uygulama’yı kullanmaya başlayabilir.
1.2 Müşteri, başvuru esnasında verdiği tüm bilgilerin daima ve her bakımdan eksiksiz, gerçeğe uygun ve güncel olduğunu kabul eder. Müşteri, her zaman kişisel bilgilerini Uygulama aracılığıyla güncelleyebilir.
1.3 Müşteri toplam sipariş tutarını teslimat ve/veya servis ücreti ile birlikte uygulamadan öder.
2. UYGULAMANIN KULLANIMI
2.1 Müşteri, Uygulama’ya kayıt olup Uygulama’yı açtıktan sonra sipariş onaylama butonuna tıkladığında, Uygulama aracılığıyla, seçtiği adrese en yakın olan yerden ürünler kendisine yönlendirilir ve Kurye'ye ait bilgiler Müşteri’ye ulaştırılır.
2.1.1 Artstil Reklam Satış Pazarlama yönlendirilen araca ilişkin verilen bilgilerin (tahmini varış süresi, aracın Müşteri’ye olan uzaklığı vb.) gerçeği yansıtması adına elinden geleni azami çabayı gösterir ve fakat bu bilgilerin %100 gerçeği yansıtmamasından dolayı sorumlu tutulamaz.
2.2 Müşterinin gelen siparişi beklememesi veya gelen kuryeden geçerli bir sebep olmaksızın siparişi almaması durumunda, Artstil Reklam Satış Pazarlama Müşteri’yi Uygulama’dan çıkarma hakkını saklı tutar.
2.3 Müşteri, Uygulama’yı kullanarak gerçekleştirdiği siparişin bedelinin tamamını ödemekle yükümlüdür.
2.4 Müşteri sipariş tutarını Artstil Reklam Satış Pazarlama uygulamasındaki ödeme sistemi vasıtasıyla kredi kartını kullanarak da ödeyebilir.
2.5 Müşteri bir kereye mahsus olmak üzere kredi kartı bilgilerini sisteme girer ve bu bilgiler daha sonraki kullanımlarda bir daha bilgi girmeyi gerektirmeden kullanılır. Müşteri isterse üç adete kadar farklı kartı sisteme tanıtabilir.
2.6 Müşteri onay tuşuna basmadan isterse sadece bir tuşa dokunarak Kurye’ye 3, 5 veya 10 TL bahşiş ekleyebilir. Bahşiş vermek tamamen Müşteri memnuniyetine bağlı olup zorunlu değildir.
2.7 Sistemde o an kullanılan kredi kartının limitinin dolu olması veya herhangi bir nedenle ödemenin yapılaması halinde Müşteri sistemde daha önce tanımladığı başka bir kredi kartı varsa onu kullanarak veya yeni bir kredi kartı tanımlayarak tekrar ödeme yapabilir.
2.8 Ödemenin kredi kartıyla yapılamaması halinde müşteri ücreti nakit olarak ödemekle yükümlüdür.
2.9 Müşteri'nin kredi kartı bilgileri Artstil Reklam Satış Pazarlama tarafından bilinmemekte, ödeme altyapısı bankalarınız tarafından sağlanmaktadır.
2.10 Akıllı cep telefonunuzun çalınması veya kaybedilmesi halinde kredi kartı bilgilerinize üçüncü şahıslar ulaşamaz. Ancak Artstil Reklam Satış Pazarlama bildirimde bulunarak girilen bilgilerin silinmesi talep etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde üçüncü şahıslar uygulamayı kullanarak sadece siparişi ödemesi yapamaya devam edebilirler. Böyle bir durumdan Artstil Reklam Satış Pazarlama sorumlu tutulamaz.
2.11 Müşteri, Uygulama aracılığıyla muhatap olduğu ve şikâyetçi olduğu kuryeleri, Uygulama içindeki şikâyet bölümünden Artstil Reklam Satış Pazarlama’ya bildirebilir ve fakat Artstil Reklam Satış Pazarlama, kuryelerin davranışlarından herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz. Uygulama, yalnızca Müşteri'lere kuryeler aracılığıyla perakende ürün satan bir platformdur. Artstil Reklam Satış Pazarlama, Kurye'lere gerekli uyarıları yapar, benzer hataları tekrarlayan Kurye'lerle iş ilişkisini keser.
2.12 Müşteri, Artstil Reklam Satış Pazarlama’nın ücretsiz olarak sunduğu hizmeti istismar edebilecek herhangi bir işlem ve/veya eylemde bulunmamayı kabul eder.
2.13 Müşteri, sipariş verdiğinde sipariş tutarı Artstil Reklam Satış Pazarlama tarafından tahsil edilmektedir. Müşteri geçerli bir nedeni olmak üzere siparişini iptal etmek için Getir Müşteri Hizmetleri’ne ulaşarak siparişinin iptalini talep edebilir. Sipariş iptal edildiğinde Artstil Reklam Satış Pazarlama otomatik olarak iade işlemini gerçekleştirir. İade 2-3 iş günü içerisinde Müşteri’nin kredi kartına yansıtılır.
2.14 Müşteri’nin işbu belirtilen Koşullar’a aykırı davrandığının tespiti halinde, Artstil Reklam Satış Pazarlama Müşteri’nin üyeliğini askıya alma veya Uygulama’dan tamamen çıkarma hakkını saklı tutar.
2.15 Artstil Reklam Satış Pazarlama’nın sunduğu hizmetten yararlanan Müşteri, Uygulama’yı hukuka ve amacına uygun şekilde kullanmayı ve Uygulama dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki sorumluluğunun kendisine ait olduğunu kabul eder. Müşteri’nin Uygulama aracılığıyla ve/veya dahilinde, işbu Koşullar’a ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirdiği herhangi bir işlem, eylem ve/veya faaliyetleri nedeniyle Artstil Reklam Satış Pazarlama doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2.16 Artstil Reklam Satış Pazarlama, Müşteri’den kaynaklanan teknik aksaklıklar sebebiyle hizmetten faydalanılamaması durumunda işbu Koşullar ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini ifa edememesi nedeniyle sorumlu tutulamayacak ve kendisinden herhangi bir nam altında herhangi bir talepte bulunulamayacaktır.
2.17 Müşteri, Uygulama aracılığıyla ve/veya Uygulama dahilinde, işbu Koşullar’a ve hukuka aykırı olarak kurye ve/veya üçüncü kişiler tarafından gerçekleştirilen herhangi bir işlem, eylem ve/veya faaliyetleri nedeniyle  doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını kabul eder. 
2.18 Müşteri, Uygulama aracılığıyla Artstil Reklam Satış Pazarlama tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandığı sistem erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ile ilgili tüm sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu kabul eder. 
2.19 Müşteri, Uygulama dahilinde bulunan, Artstil Reklam Satış Pazarlama ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına, malvarlığına tecavüz teşkil edecek nitelikteki resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video kliplerini, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini kabul eder.
3. SONA ERME
3.1 Müşteri, Artstil Reklam Satış Pazarlama üyeliğini istediği anda sebep göstermeksizin, aşağıdaki yollarla iptal edebilir;
3.1.1 Bilgilerim bölümünden “Üyelik İptal” düğmesine basarak,
3.1.2 info@artstilreklam.com adresine elektronik posta göndererek,
3.1.3 0532 316 71 12 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak sonlandırabilir.
4. GİZLİLİK POLİTİKASI VE IZINLER
4.1 Artstil Reklam Satış Pazarlama aşağıdaki bilgileri toplar:
4.1.1 Tanımlama bilgileri (ad, soyad, cep telefonu numarası, e-posta adresi).
4.1.2 Kullandığınız mobil aygıtın işletim sistemi versiyonu bilgisi.
4.1.3 Kullandığınız mobil aygıttan edinilen konum bilgileri.
4.1.4 Teslimat sonunda kuryeye verilen oylama bilgisi ve yorumlar.
4.1.5 Uygulama içindeki "Öneri ve Şikayet" bölümünde iletilen yorumlar.
4.2 Mobil Marketim bu bilgileri hangi amaçla kullanır?
4.2.1 Kimliğinizi doğrulamak (vermiş olduğunuz cep telefonu numarasına doğrulama kodu gönderme vasıtasıyla).
4.2.2 Müşteri desteği sağlamak ve sorun gidermek.
4.2.3 Servis güncellemeleri ve hatalar hakkında sizi bilgilendirmek.
4.2.4 Uygulama ile ilgili kampanyalar hakkında sizi bilgilendirmek.
4.2.5 Kuryenin teslimat adresini teyit etmek istemesi durumunda sizi arayabilmesi için. (Bu konuyu istismar eden kuryeler sistemimizden çıkarılmaktadır.)
4.2.6 Mobil Marketim, işbu üyelik sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, üye işbu üyelik sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. Üye mail ve/veya SMS almaktan info@artstilreklam.com adresine mail atarak vazgeçebilir.
4.3 Kişisel bilgilerin paylaşımı
4.3.1 Mobil Marketim, ilgili yasalar gereği yükümlü olmadıkça veya yetkili makamların emriyle istenmedikçe kişisel verileri ve/veya trafik verilerini ya da iletişim içeriğini sizin açık izniniz olmadan satmaz, kiralamaz, pazarlamaz veya başka şekilde aktarmaz.
4.3.2 Mobil Marketim, yasal gereklilikleri karşılamak, yasal haklarımız doğrultusunda hareket etmek veya yasal hak taleplerine karşı kendini savunmak, Mobil Marketim’in menfaatlerini korumak, dolandırıcılığa karşı mücadele etmek ve ilkelerimizi uygulamak ya da herhangi bir kişinin haklarını, malını veya güvenliğini korumak için kişisel bilgileri ilgili yasal makamlara gelen yasal istek doğrultusunda açıklayabilir.
4.4 Verileriniz güvenli sunucularımızda saklanmaktadır. Uygulamaya sizin belirlemiş olduğunuz şifre ile erişebilirsiniz ve şifreler sistemimizde geri çevrilemeyecek şekilde kodlanmış olarak tutulur. Şifrenizi güvende tutmak ve paylaşmamanız sizin sorumluluğunuzdadır. Ancak bilgilerin aktarılmasının halka açık internet üzerinden yapılmasının %100 güvenli olduğunun garantisi verilemez. Verilerinizi korumak için şifrelenmiş bağlantı kullanmaktayız, fakat veri aktarım sırasında internet bağlantınıza yapılan saldırıların riski sizin üzerinizdedir. Bilgileriniz sunucularımıza ulaştıktan sonra korunması ile ilgili her türlü güvenlik önlemi tarafımızca alınır.
4.5 Sistemimizde tutulan bilgilerinizin kopyasını başvurmanız durumunda gerekli güvenlik kontrolu yapıldıktan sonra sizinle paylaşabiliriz. Bazı bilgilerinizi uygulama üzerinde güncelleyebilir, müşteri hizmetlerimizi arayarak da güncelleme talebinde bulunabilirsiniz.
4.6 Servisimizi daha hızlı ve etkin bir şekilde kullanabilmeniz için oturum cookie (çerez)’lerini cihazınızda saklamaktayız. Dilerseniz bu bilgilerin tutulmasını cihaz ayarlarınızda yapacağınız değişiklikle engelleyebilirsiniz. Ancak bunu yapmanız durumunda Mobil Marketim servisinin tüm fonksiyonlarından yararlanamayabilirsizniz. Gizlilik Politikası üzerinde zaman zaman değişiklik yapmak hakkımızı saklı tutarız. Herhangi bir değişiklik yapmamız durumunda bununla ilgili bilgi tarafınıza verilecektir.
5. DİĞER ŞARTLAR
5.1 FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

5.1.1 Uygulamanın tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, tüm unsurları ( bundan böyle “Artstil Reklam Satış Pazarlama'nın telif haklarına tabi çalışmalar” olarak anılacaktır) Artstil Reklam Satış Pazarlama'ya aittir. Müşteri, Artstil Reklam Satış Pazarlama Hizmetleri'ni, Artstil Reklam Satış Pazarlama bilgilerini ve Artstil Reklam Satış Pazarlama'nın telif haklarına tabi çalışmalarını ticari amaçla kullanamaz. Müşteri Artstil Reklam Satış Pazarlama'nın izni olmaksızın, Artstil Reklam Satış Pazarlama'nın telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz veya hazırlayamaz.
5.1.2 Artstil Reklam Satış Pazarlama'nın; Artstil Reklam Satış Pazarlama Hizmetleri, Artstil Reklam Satış Pazarlama bilgileri, Artstil Reklam Satış Pazarlama telif haklarına tabi çalışmaları, Artstil Reklam Satış Pazarlama ticari markaları, Artstil Reklam Satış Pazarlama ticari görünümü veya Uygulama vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how'a yönelik tüm hakları saklıdır.
5.2. SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ

Artstil Reklam Satış Pazarlama, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, sözleşmeyi, uygun göreceği herhangi bir zamanda, Uygulama üzerinden ilan ederek değiştirebilir. İşbu Koşulların değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte veya sonrasında, Müşteri tarafından Uygulama üzerinden on-line kabul edilmesi ile geçerlilik kazanacak, geri kalan hükümler aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir.
5.3. MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda Artstil Reklam Satış Pazarlama, işbu Koşullar ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Artstil Reklam Satış Pazarlama için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Artstil Reklam Satış Pazarlama'dan herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. "Mücbir sebep" terimi; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla; ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve Artstil Reklam Satış Pazarlama'nın gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.
5.4. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu Koşullar’ın uygulanmasında, yorumlanmasında ve işbu Koşullar dahilinde doğan hukuki ilişkilere Türk Hukuku uygulanacak ve İşbu Koşullar dahilinde ve/veya bunlarla bağlantılı olarak doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın varlığı halinde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
5.5. SÖZLEŞMENİN FESHİ

İşbu Koşullar, Müşteri’nin üyeliği sona erinceye kadar yürürlükte kalacak ve Taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. Artstil Reklam Satış Pazarlama , Müşteri’nin işbu Koşullar dahilinde belirtilen hükümlere ve Uygulama içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve Artstil Reklam Satış Pazarlama Hizmetleri'ne ilişkin benzeri kurallara aykırı hareket etmesi durumunda; sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.
5.6. Artstil Reklam Satış Pazarlama’NIN KAYITLARININ GEÇERLİLİĞİ

Müşteri, işbu Koşullar dahilinde doğabilecek ihtilaflarda, Artstil Reklam Satış Pazarlama'nın kendi veritabanında veya sunucularında tuttuğu elektronik kayıtların ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, defter kayıtlarının, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini; Artstil Reklam Satış Pazarlama yemin teklifinden ari kıldığını ve bu maddenin HMK 193. madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul eder.
5.7. YÜRÜRLÜK

İşbu Sözleşme Müşteri’nin elektronik olarak onay vermesi ile karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.